Slovak Czech English French German Hungarian Italian Japanese Korean Polish Russian Spanish

Hľadaj na stránke

Koho tu máme

Práve tu je 12 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Počet návštev :
209982
 

Pamiatky - Krásu oravskej prírody dopĺňajú historické pamiatky. Dominantou regiónu Oravy je Oravský hrad, postavený na vysokom brale. Patrí medzi najpozoruhodnejšie a najmalebnejšie stavby na Slovensku. Pochádza z 13. storočia a týči sa na 112 m vysokom brale nad riekou Orava ako národná kultúrna pamiatka. Interiér je z obdobia gotiky, renesancie, romantizmu a je tu tiež umiestnená expozícia Oravského múzea. Medzi najstaršie historické pamiatky patrí Drevený gotický kostol v Tvrdošíne z 15. storočia. Turistov priťahuje svojou ľudovou architektúrou aj pamiatková rezervácia Bobrová raľa v Podbieli a skanzen Múzeum oravskej dediny Zuberec - Brestová. Zaujímavou historickou pamiatkou je Františkova huta. Veľmi príťažlivý je Slanický ostrov umenia na Oravskej priehrade a Hviezdoslavova hájovňa pod Babiou horou. Viac na : http://www.oravamuzeum.sk/

Ľudová kultúra - Jedinečnosť oravskej ľudovej kultúry spočíva v jej úzkom kontakte človeka s prírodou. Práve príroda bola hlavným motívom v ľudovej kultúre oravského človeka. Odzrkadľovala sa v ľudovej architektúre, folklóre, v remeslách a zvykoch. Orava je známa ako zdroj krásy a nevyčerpateľná pokladnica národnej kultúry.

 

© 2011 pre ubytovanienaorave.eu vytvoril Richard Gajniak - CompServis | Kopírovanie obsahu, fotografií je povolené iba so súhlasom autora.